Мы будем рады осуществить вашу мечту о безупречном образе. Записаться на визит

Лазерные процедуры

“KOLONNA Lāzerklīnikā” pieejami pieci efektīvi un moderni lāzeri:
lazerproceduras
Elos Plus – ādas struktūras uzlabošanai, fotoatjaunošanai, pigmentplankumu balināšanai, asinsvadu bojājumu ārstēšanai, krunku mazināšanai, sejas ovāla uzlabošanai, pēcpiņņu problēmu mazināšanai, lāzerepilācijai, striju likvidēšanai uz vēdera, gurniem, krūtīm un citām ķermeņa daļām.
CO2 – ķirurģiskais režīms: labdabīgu ādas veidojumu noņemšanai; frakcionētais režīms: ādas rejuvenācijai, rētu mazināšanai, ādas struktūras uzlabošanai.
Quadro Star – asinsvadu un labdabīgu ādas veidojumu noņemšanai.
Clear Light – piņņu ārstēšanai.
Er:YAG – labdabīgu ādas veidojumu likvidēšanai un sejas ādas slīpēšanai.

ELOS PLUS

Visiecienītākais un vairāk lietotais lāzers mūsu klīnikā ir Elos Plus.
Elos Plus ir modernākā lāzeru platforma, kas apvieno vairākas progresīvas tehnoloģijas un procedūras.
Lāzeram ir četras funkcijas, turklāt trīs no tām iesaka kombinēt tā sauktajā Triniti Plus kombinācijā, lai panāktu nozīmīgus uzlabojumus ādas stāvoklī.
Elos Plus tiek lietots:
ādas struktūras uzlabošanai;
fotoatjaunošanai;
pigmentplankumu balināšanai;
asinsvadu bojājumu ārstēšanai;
krunku mazināšanai;
sejas ovāla uzlabošanai;
pēcpiņņu problēmu mazināšanai;
lāzerepilācijai;
striju mazināšanai uz vēdera, gurniem, krūtīm un citām ķermeņa daļām.

Pateicoties Elos (elektro optiskā sinerģija) tehnoloģijai, tā ir nākamās paaudzes estētiskā ierīce, kas uzlabo sniegumu visiem ādas tipiem. Elos Plus ārstēšanas metodes ietver:
SRA aplikatoru – apvieno radiofrekvences enerģiju un IPL (intensīvi pulsējoša gaisma).
Galvenās indikācijas ir ādas atjaunošana, struktūras uzlabošana un virspusēju asinsvadu un pigmentu ārstēšana. SRA aplikatora iedarbība ietekmē ādas virspusējo kolagēno šķiedru restrukturizāciju. Fagocitozes rezultātā āda atbrīvojas no koagulētā oksihemoglobīna, pigmentu daļiņām un ādas šūnām. Tehnoloģija izmanto mazāk optiskās enerģijas, kas palielina ārstēšanas drošību pat tumšākiem ādas tipiem.
SUBLATIVE RF aplikatoru – frakcionētas radiofrekvences enerģija.
Elos Plus var nodrošināt radiofrekvenču iedarbību, kas tiek uzskatīta par “nākamās paaudzes” ādas virsmas atjaunošanu. Šī aplikatora indikācijas ir sejas, kakla, roku ādas atjaunošana, striju mazināšana, acu zonas – augšējo un apakšējo plakstiņu – ādas nostiprināšana, sīko grumbiņu mazināšana, virslūpas zonas ap muti grumbiņu mazināšana.
SUBLIME aplikatoru – apvieno radiofrekvences enerģiju un infrasarkano starojumu.
Šī aplikatora galvenās indikācijas ir sīku ādas krunciņu likvidēšana un sejas ovāla atjaunošana, pazodes līnijas nostiprināšana. Procedūra neļauj ādai zaudēt tonusu, piemēram, pēc strauja svara zuduma vai pēc slimošanas. Sublime aplikatora iedarbības rezultātā notiek kolagēna kontraktūra un restrukturizācija 1–3 mm dziļumā. Atšķirībā no daudziem lāzeriem Elos radiofrekvenci var izmantot visiem ādas tipiem. Šīs procedūras ir efektīvas atjaunošanai, grumbu mazināšanai un piņņu rētu ārstēšanai.

CO2

CO2 – ķirurģiskais režīms: labdabīgu ādas veidojumu noņemšanai; frakcionētais režīms: ādas rejuvenācijai, rētu mazināšanai, ādas struktūras uzlabošanai. Papildināt vairāk par CO2

QUADRO STAR

QuadroStar – lāzers asinsvadu un labdabīgu ādas veidojumu likvidēšanai.
Tas paredzēts asinsvadu un ādas veidojumu ārstēšanai. Lāzera stars likvidē:
virspusējos, sīkos, paplašinātos asinsvadus;
izteiktu asinsvadu tīklojumu uz ādas, deguna, vaigiem;
asinsvadu mezgliņus un zvaigznītes;
kārpas;
papilomas;
dažādus labdabīgus ādas veidojumus.
Lāzera impulss tiek precīzi novadīts uz problemātiskajām vietām, saudzējot apkārtējos audus. Procedūras ir ļoti īsas – pāris sekundēs tiek novērstas augstāk minētās ādas problēmas bez blakus efektiem. Lāzers dod iespēju katram klientiem piemeklēt individuālu risinājumu. Atkarībā no ādas tipa un problēmas lieluma tiek izskaitļots nepieciešamais lāzerimpulsu daudzums un iedarbības intensitāte. Pēc veidojumu noņemšanas brūce ir neliela, tā neasiņo, veidojas krevelīte.
Pēc dažām procedūrām ar QuadroStar lāzeru ādas vai asinsvadu problēma, kas jūs jau sen ir nomākusi, vairs neeksistē.

Lasīt vairāk:
Jautājumi un atbildes par QuadroStar

Kādas problēmas risina QuadroStar lāzers?
Lāzers ar 532 nm viļņu garumu ir piemērots asinsvadu problēmu risināšanai, ar 980 nm viļņu garumu – labdabīgu ādas veidojumu likvidēšanai.
Lāzera stars ar viļņa garumu 532 nm koncentrē enerģiju uz asinsvadu sarkano pigmentu hemoglobīnu, likvidējot virspusējos, sīkos, paplašinātos asinsvadus, izteiktu asinsvadu tīklojumu uz ādas, deguna, vaigiem, asinsvadu mezgliņus, zvaigznītes. Pēc procedūras neveidojas zilumi.
Lāzeru var izmantot problēmu risināšanai gan uz sejas, gan citām ķermeņa daļām.
Lāzers ar 980 nm viļņu garumu ir spēcīgāks ķirurģiskais lāzers, kas paredzēts lielākiem audu defektiem – kārpām, papilomām, dažādiem labdabīgiem ādas veidojumiem. Labdabīgu ādas veidojumu ārstēšanā pirms procedūras tiek veikta vietējā anestēzija. Pēc ķirurģiskās metodes ar lāzeru apstrādātajā vietā paliek neliela brūce, krevele, kas ātri sadzīst.
Kāds ir lāzerprocedūru ilgums?
Nelielām ādas problēmām pietiek pat ar dažām sekundēm. Pat viens vai nedaudzi lāzera impulsi ir pietiekami, lai efektīvi likvidētu nevēlamo ādas veidojumu. Procedūras ir ļoti īsas, nelielas ādas problēmas tiek novērstas pāris sekunžu laikā.
Cik lāzerprocedūru ir nepieciešams veikt?
Bieži vien sīkāku ādas problēmu risināšanai pietiek tikai ar vienu procedūru. Ja problēmzona ir lielāka, tad pēc mēneša nepieciešams vēl viens lāzera seanss. Piemēram, ja ir izteikti sārti vaigi, tad katrā seansā tiek izvēlēts noteikts ādas segments, kam novirza lāzera starojumu. Jau pēc vienas reizes apstrādātais ādas segments kļūst manāmi gaišāks! Nepieciešamības gadījumā pēc mēneša procedūru atkārto.
Vai procedūras ar QuadroStar lāzeru ir drošas?
Īpašā QuadroStar priekšrocība ir tā, ka lāzera impulss tiek precīzi novadīts uz problemātiskajiem audiem, tādā veidā saudzējot pārējos audus. Pēc procedūras nav praktiski nekādu blakus efektu. Var parādīties neliels apsārtums vai ādas lobīšanās, kas pāriet dažu dienu laikā.
Lai izvairītos no jebkāda kaitējuma acīm, klientam tiek piedāvātas īpašas brilles.
Vai procedūras ar QuadroStar lāzeru nav sāpīgas?
Procedūras ir ļoti saudzīgas un nesāpīgas. Daži klienti procedūras laikā neizjūt diskomfortu, citiem šķiet, ka tiek nedaudz durts ar sīku adatiņu.
Strādājot ar QuadroStar 980 nm ķirurģisko lāzeru pie nopietnākām ādas problēmām, klientam tiek piedāvāta arī vietējā anestēzija.
Kādas ir QuadroStar lāzera galvenās priekšrocības salīdzinājumā ar citām metodēm?
QuadroStar lāzers ir jauna, ātra metode, kas dažās sekundēs likvidē ādas problēmas.
Rētas pēc veidojumu noņemšanas ir minimālas; pēc asinsvadu apstrādes rētu nav vispār.
Lāzers iedarbojas tieši uz mērķaudiem.
Lāzers dod iespēju katram klientiem piemeklēt individuālu risinājumu. Atkarībā no ādas tipa un problēmas lieluma tiek izskaitļots nepieciešamais lāzerimpulsu daudzums un iedarbības intensitāte.
Pēc dažām procedūrām ar QuadroStar lāzeru ādas vai asinsvadu problēma, kas jūs jau sen ir nomākusi, vairs neeksistē.

CLEAR LIGHT

ClearLight – lāzers piņņu ārstēšanai.
ClearLight lāzers ir vienīgais Baltijā, un tas atrodas pie mums – “KOLONNA Lāzerklīnikā”. Tas ir viens no modernākajiem un efektīvākajiem piņņu ārstēšanas līdzekļiem. ClearLight lāzers ārstē ar īpašu gaismas staru, kas iedarbojas uz problēmzonām – tiek nomākta pinnes izraisošo propionbaktēriju vairošanās. Šo metodi rekomendē vidēji smagu iekaisušu piņņu, mezgliņu un strutu pūslīšu ārstēšanai.
Metodes priekšrocības: tā ir absolūti droša, ātrāka par citām metodēm, higiēniska, nesāpīga, tai nav blakus efektu.
Ārstēšanas seanss ilgst apmēram 15–25 minūtes, savukārt ārstēšanas kurss ir astoņas reizes – vienu mēnesi divas reizes nedēļā. Salīdzinot ar citām ārstēšanas metodēm, ārstniecisko efektu var sasniegt daudz ātrāk, vieglāk, patīkamāk un saudzīgāk!
ClearLight lāzerprocedūras var kombinēt arī ar citām ārstēšanas metodēm.

Er:YAG

Er:YAG – lāzers ādas labdabīgu veidojumu likvidēšanai un sejas ādas slīpēšanai.
Ir vairākas ādas problēmas, kuru ārstēšanai nepieciešama nopietnāka iejaukšanās vai pat operācija. Šādos gadījumos bieži vien tiek izmantots Er:YAG ķirurģiskais lāzers.
Jau vairākus gadus ar šo tehnoloģiju ārstē tādus ādas bojājumus kā:
• pēcpiņņu rētas un citas rētas;
• pigmentācijas plankumi;
• dzimumzīmes un citi ādas bojājumi;
• vecuma plankumi / seborejiskās keratomas;
• tauku dziedzeru adenomas;
• grumbas;
• ksantelazmas (acu plakstiņu plankumainība).
Er:YAG lāzers ļauj veikt ādas virspusējo ekstirpāciju ar dažādām metodēm. Kura metode ir piemērotākā katram atsevišķam gadījumam, nosaka sertificēts dermatologs.
Atkarībā no operācijas nopietnības pakāpes pirms procedūras iespējama vietējā anestēzija.
Pēc operācijas veikšanas pacientiem nepieciešams piedalīties turpmākajā ārstēšanās procesā un lietot ārstnieciskos krēmus vai citus medikamentus.
Procedūras rezultātus iespējams novērtēt 6–10 nedēļas pēc operācijas.
Neliels iekaisums var saglabāties līdz pat sešiem mēnešiem, tomēr sasniegtais rezultāts noteikti ir šo nelielo neērtību vērts.

LABDABĪGU ĀDAS VEIDOJUMU LIKVIDĀCIJA

Lāzerprocedūras ir paredzētas ne tikai ārstēšanai, bet arī labdabīgu ādas veidojumu likvidēšanai. Piemēram, dzimumzīmju vai kārpiņu, kas mums nepatīk vai traucē. Pirms procedūras dermatologs veic veidojuma izmeklēšanu – dermatoskopiju. Ja nepieciešams, veic veidojuma biopsiju un preparātu nosūta uz laboratoriju histoloģiskai izmeklēšanai. Atkarībā no rezultātiem dermatologs iesaka labāko metodi, ar kuru atbrīvoties no nevēlamajiem ādas veidojumiem.

Pārbaudi dzimumzīmes pie dermatologa!
• Cilvēkiem, kuriem ir tendence uz ādas veidojumiem, būtu lietderīgi atnākt un parādīt savas dzimumzīmes ne retāk kā vienu reizi gadā.
• Ja kādai dzimumzīmei vai citam ādas veidojumam cilvēks novēro krāsas vai virsmas izmaiņas, pie speciālista jānāk uzreiz.
• Dermatologa konsultācijā dzimumzīmes pārbauda, izmantojot dermatoskopijas metodi – ārsts izvērtēs, vai dzimumzīme jānovēro vai jānoņem, kā arī konsultēs, kur un kā to var izdarīt.
• Dažas nelielākas dzimumzīmes iespējams noņemt uz vietas ar lāzerprocedūru palīdzību.

PAPLAŠINĀTU ASINSVADU PROBLĒMAS

Bieži vien cilvēkiem uz ādas redzami paplašināti asinsvadiņi, kas izskatās ne visai labi. Šo problēmu iespējams novērst ar lāzerterapiju. Sarkanos asinsvadiņus likvidē ar “Lāzerklīnikas” ķirurģisko QuadroStar lāzeru. Pirms procedūrām jums tiks sniegta dermatologa konsultācija un, ja nepieciešams, veiktas analīzes.

LĀZEREPILĀCIJA

LĀZEREPILĀCIJA/FOTOEPILĀCIJA – ir nevēlamā apmatojuma likvidēšana ar lāzera vai IPL aparātu un salīdzinoši ilgu laika periodu. Kā tas notiek?

Matam ir trīs augšanas stadijas, un lāzers darbojas uz tiem matiņiem, kas ir sasnieguši ādas līmeni. Procedūrā matiņi netiek izrauti, bet īpaši apstrādāti. Dažu dienu laikā tie izkrīt. Pēc sešām, astoņām nedēļām procedūru atkārto un apstrādā nākamos matiņus, kas brīdī, kad veica pirmo procedūru, netika iznīcināti. Tā pamazām tiek likvidēts viss nevēlamais apmatojums. Procedūras laikā jūtamas vieglas, durstošas sāpes, kas ātri pāriet. Ja tomēr procedūra nav patīkama, tiek piedāvāta iespēja lietot atsāpinošu līdzekli – anestezējošu krēmu, kas uzklājams stundu pirms procedūras mājas apstākļos.
Kas jāņem vērā, gatavojoties lāzerepilācijai?
* Pirms procedūras matiņi nedrīkst būt izrauti ar epilatoru vai vasku, drīkst būt tikai noskūti vai noņemti ar depilācijas krēmu.
* Pirms virslūpas, zoda, pazodes matiņu lāzerepilācijas ir lietderīgi noskaidrot matiņu augšanas cēloņus, vispirms veicot analīzes un konsultējoties ar dermatologu, bet vajadzības gadījumā – endokrinologu un/vai ginekologu.
* Svarīga ir apmatojuma krāsa – jo tas ir tumšāks, jo efektīvāka būs lāzerepilācija.
* Jāņem vērā, ka procedūra jāveic 3–4–5 reizes ar 6–8 nedēļu intervālu.
* Vairumā gadījumu nepieciešamas arī uzturošās procedūras, īpaši tas attiecas uz sejas zonām.
* Procedūras cena atkarīga no impulsu skaita, zonas, apmatojuma intensitātes.
* Jutīgākām zonām var būt nepieciešama anestēzija.
* Procedūras laikā jūtamas vieglas, durstošas sāpes, kas ātri pāriet.
* Ja tomēr procedūra nav patīkama, tiek piedāvāta iespēja lietot atsāpinošu līdzekli – anestezējošu krēmu.
* Ja ir bijis intensīvs iedegums, tad arī būtu jānogaida, kad ādas pigments paliek gaišāks, lai ļautu lāzera staram koncentrēties tieši uz matiņa, nevis ādas pigmentu.

Vairāk par lāzerepilāciju

Kā aug mats?
Matam ir trīs augšanas fāzes – augšana, pāreja un mata izkrišana. Katras fāzes ilgums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, arī no izvietojuma uz ķermeņa. Piemēram, 90 % galvas matu atrodas anagēnajā (augšanas) fāzē, bet uz rokām tikai 70 %. Katagēnajā fāzē mats gatavojas izkrišanai. Telogēnajā fāzē tas izkrīt, un cikls atsākas no jauna.
Kas nosaka apmatojuma izskatu?
Matu garumu, krāsu un raupjumu nosaka vecums, etniskā grupa, lietotie medikamenti, hormonu līmenis un matu izvietojums uz ķermeņa. Matu daudzums ir atkarīgs no tā, cik no tiem ir aktīvajā augšanas fāzē un cik ilga ir šī fāze.
Kā lāzers likvidē lieko apmatojumu?
Lāzera LightSheer diode izstaro gaismu 800 nm viļņos, kas tiek absorbēti mata folikula pigmentā. Lāzers darbojas tikai sekundes tūkstošdaļu, bet impulsa ilgums ir pietiekams, lai likvidētu mata folikulu. Gaismas enerģija tiek pārvērsta siltumā, kas rada termisku bojājumu mata folikulam. Šī siltuma iedarbība pilnīgi iznīcina mata folikulu vai palēnina tā ataugšanu.
Lai pasargātu citas pigmentāciju saturošas struktūras epidermā, tiek izmantota īpaši izstrādāta un patentēta galviņa ar dzesēšanu, kas samazina ādas virsmas temperatūru un pasargā no termiska ievainojuma. Atvēsinātajai galviņai ir arī viegla anestētiska iedarbība.
Vai tas ir droši?
Jā! LightSheer lāzera parametri tiek rūpīgi izvēlēti, iepriekš precīzi izpētot mata folikula anatomiju un piemeklējot lāzera jaudu atkarībā no folikula lieluma, dziļuma un izvietojuma. Turklāt lāzeram ir unikāla dzesējoša galviņa, kas izveidota, lai novadītu siltumu no ādas pirms un pēc katra impulsa.
Vai tas sāp?
Var sajust kņudinošu vai dzelošu sajūtu. Dažas ķermeņa daļas ir jutīgākas nekā citas. Vairums cilvēku procedūras laikā jūtas labi, bet, ja tomēr ir diskomforta sajūta, varat lūgt lokālu anestēzijas līdzekli.
Cik ilgu laiku aizņem procedūra?
Procedūras ilgums atkarīgs no epilējamās zonas – tā var ilgt 5–10 minūtes uz sejas, līdz pat trim stundām uz kājām.
Cik procedūru ir nepieciešams?
Lāzers iedarbojas, iznīcinot matus, kas procedūras laikā ir aktīvajā augšanas fāzē. Tā kā pārējo matu aktīvā augšanas fāze ir citā laikā, būs nepieciešamas papildu procedūras, lai iedarbotos uz visiem matu folikuliem. Procedūras parasti veic ar 6–8 nedēļu intervālu, līdz ataug pirmie jaunie mati. Daudzi pacienti ir pilnībā apmierināti ar rezultātu pēc vienas vai divām procedūrām, bet citiem nepieciešamas 4–6 procedūras.
Vai rezultāts ir ilgstošs?
Lāzerepilāciju izmanto tikai dažus gadus, un nav zināms, vai rezultāts saglabāsies pēc 10 un 20 gadiem. Vairumam pacientu ir nepieciešamas uzturošas procedūras, kad snaudošie, neaktīvie matu folikuli sasniedz anagēno fāzi. Lai gan nav iespējams 100 % rezultāts apmatojuma likvidēšanā visiem pacientiem, lielākā daļa ir ļoti apmierināti ar iznākumu.
Kas notiek pēc procedūras?
Dažas minūtes pēc procedūras apstrādātais laukums ir apsārtis, veidojas neliela tūska. Šī blakus parādība pazūd dažu stundu vai dienas laikā. Procedūrā lāzers ādu nesavaino, un pacients uzreiz var turpināt ierasto dienas ritmu. Pirmajās dienās pēc procedūras neiesakām plānot īpaši svarīgus sabiedriskus pasākumus, it īpaši, ja apstrādātā zona atrodas uz sejas. Ārsts var ieteikt trīs dienas lietot nomierinošu krēmu. Trešajā līdz septītajā dienā pēc procedūras var šķist, ka mati ataug, tomēr uztraukumam nav pamata – tie ir apstrādātie matiņi, kas izkritīs.
Kam ir piemērota lāzerepilācija?
Lāzerepilācija piemērota cilvēkiem ar tumšiem matiem un gaišu āda. Tumši mati vairāk absorbē lāzera gaismu, un gaiša āda neaizkavē gaismas nokļūšanu līdz folikulam. Tumšai vai iedegušai ādai ir lielāks risks, ka pēc lāzerterapijas var veidoties pārejošas pigmentācijas izmaiņas, krevelītes vai ādas lobīšanās.
Kas jāievēro pēc procedūras?
Nepakļaujiet apstrādātās zonas tiešai saules gaismai! Nesauļojieties solārijā procedūru starplaikos! Lietojiet aizsargkrēmus ar aizsargfiltru, ja zonas tiek pakļautas tiešai saules iedarbībai.
Varat mazgāties ar ziepēm un ūdeni, bet nevajadzētu berzēt epilēto vietu vai lietot skrubi.
Starp lāzera seansiem neveiciet vaksāciju un matu izraušanu!

RĒTU SAMAZINĀŠANA, LIKVIDĀCIJA

Bieži vien pēc operācijām, traumām un arī pēc pinnēm paliek neglītas rētas, kuras tomēr ir iespējams likvidēt vai samazināt. “KOLONNA Lāzerklīnikā” to iespējams izdarīt ar dažādām metodēm. Sākumā tiek veikti izmeklējumi un rētaudu diagnostika. Pēc tam kvalificēts dermatologs nosaka, kāda veida ārstēšana būtu piemērotākā. Ir iespēja rētaudus ārstēt ar medikamentu injekcijām vai lāzerslīpēšanu ar Erbija lāzeru.

HIPERPIGMENTĀCIJAS ĀRSTĒŠANA

Hiperpigmentācija ir pastiprināta ādas pigmentācija pēc dažādām traumām, pinnēm vai cita veida ādas iekaisumiem. Ja hiperpigmentācija radusies piņņu rezultātā, to iespējams ārstēt ar mezoterapiju – īpašām injekcijām – un pēc tam ar medikamentiem, kurus var lietot mājas apstākļos. Tāpat hiperpigmentāciju ārstē ar ķīmisko pīlingu. To, kāda ārstēšanas metode ir piemērotākā un cik procedūru ir nepieciešams, nosaka kvalificēts dermatologs.

PINNES UN TO ĀRSTĒŠANA

Uzskats, ka pinnes ir neiztrūkstošas pusaudžu perioda pavadones, ir aplams – tā atzīst Latvijas Ārstu kosmetologu asociācijas vadītāja un “KOLONNA Lāzerklīnikas” vadītāja, ārste Ināra Stepanova. Pinnes ir ārstējamas, un tās ir jāārstē, jo rētas un pigmenta plankumi, ko tās rada, var pamazināt cilvēka pašapziņu un traucēt savstarpējo attiecību veidošanā.
Kas ir pinnes?
Pinnes ir hroniski noritoša dermatoze, kas skar tauku dziedzerus. Tie visbiežāk atrodami sejas ādā, kā arī uz pleciem, muguras, starplāpstiņu rajonā un uz krūtīm. Pinnes īpaši skar T zonu – pieri, degunu, zodu –, jo šajās vietās ir ne tikai vislielākais tauku dziedzerīšu skaits, bet tie arī visaktīvāk izdala sekrētus.
Kad rodas pinnes?
Pinnes parādās dzimumnobriešanas periodā – divpadsmit, trīspadsmit gadu vecumā, varbūt pat agrāk. Parasti šī problēma ir ilgstoša un kulmināciju sasniedz 16 gadu vecumā, bet 18, 19 gados piņņu intensitāte sāk samazināties. Tomēr nereti problēma turpinās līdz pat 25–30 gadu vecumam, atsevišķos gadījumos pat vēl ilgāk.
Kāpēc rodas pinnes?
Tauku dziedzeru darbību regulē dzimumhormoni. Dzimumnobriešanas periods ir tas vecums, kad sāk pastiprināti izdalīties dzimumhormoni, ietekmējot tauku dziedzeru sekrēciju. Tauku dziedzerīši palielinās, pastiprināti izdala ādas taukus, parādās izmaiņas ādas dziedzeru tauku sastāvā. Šie procesi ietekmē normālu ādas virskārtas pārragošanos un nolobīšanos, izraisot paplašinātas poras un to nosprostošanos. Veidojas tā sauktie melnie punkti, āda kļūst taukaina un spīdīga. Taukainība rada labvēlīgu vidi izsitumiem, sārtiem mezgliņiem un strutu pūslīšiem. Atsevišķos gadījumos process ir vēl nopietnāks – parādās dziļi iekaisuši veidojumi, mezgli, cistas, kas pēc tam atstāj rētas. Tās ir ļoti nepatīkamas sekas, kas paliek uz visu mūžu.
Dažkārt pinnes izraisa kādu medikamentu lietošana vai ārējās vides faktori, nepiemērota ādas kopšana un kosmētiskie līdzekļi. Sievietēm ļoti bieži rodas pirmsmenstruāciju pinnes.
Piņņu ārstēšana
Ir svarīgi laikus sākt piņņu ārstēšanu, citādi tās var dziļi iekaist un atstāt nepatīkamas rētas. Metodes un līdzekļi ir dažādi – tie mazina tauku dziedzerīšu sekrēciju, neļauj porām nosprostoties un attīra tās. Paralēli ieteicams lietot antibakteriālus pretiekaisuma līdzekļus, kas iznīcina nevēlamās baktērijas.
Ja piņņu nav daudz, to novēršanu veicinās ārīgi lietojami līdzekļi – speciālas ziepes, losjoni, krēmi un geli, kas satur attīrošus un pretiekaisuma komponentus.
Ja pinnes ir vidēji daudz un smagas, būs jālieto medikamenti – vitamīni, imūno sistēmu stiprinoši līdzekļi, antibiotikas vai citi antibakteriālie līdzekļi.
Atsevišķos gadījumos, ja pinnes nepadodas iepriekšminētai ārstēšanai, jālieto sintētiskie retinoīdi, kas izstrādāti īpaši smagu piņņu formu ārstēšanai. Šie līdzekļi maina tauku dziedzeru lielumu, funkcijas, sekrēta sastāvu, būtiski izmainot ādas stāvokli. Ārstēšanas procesam nepieciešams noteikts kurss. Te ir vajadzīga gan klienta pacietība, gan ārsta rūpīgi pārdomāts ārstēšanās plāns, kombinējot medikamentus ar procedūrām kosmētiskajā salonā.
Jaunākās piņņu ārstēšanas metodes
Viens no modernākajiem un efektīvākajiem piņņu ārstēšanas līdzekļiem ir lāzers. Tas ārstē ar īpašu gaismas staru, kas iedarbojas uz problēmzonām – tiek nomākta pinnes izraisošo propiona baktēriju vairošanās. Lāzers tiek rekomendēts gadījumos, kad baktēriju klātbūtne ir īpaši izteikta, – iekaisušu piņņu, mezgliņu un strutu pūslīšu ārstēšanai.
Metodes priekšrocības:
• tā ir absolūti droša;
• ātrāka par citām metodēm;
• higiēniska;
• nesāpīga;
• nav blakus efektu.
“Lāzerklīnikā” atrodas vienīgais Clearlight lāzers piņņu ārstēšanai Baltijā. Ārstēšanas seanss ilgst apmēram 15–20 minūtes, savukārt ārstēšanas kurss – viena mēneša laikā vidēji divas reizes nedēļā. Salīdzinoši ar citām ārstēšanas metodēm ārstniecisko efektu var sasniegt daudz ātrāk, vieglāk, patīkamāk un saudzīgāk!
Vai sasniegtie rezultāti ir noturīgi?
Pareizi kopjot ādu, pinnēm nevajadzētu atkārtoties vairākus mēnešus pēc ārstēšanas. Smagākos gadījumos jāturpina zāļu lietošana un procedūras. Hormonāla rakstura problēmas parasti nemēdz būt īslaicīgas un nevar risināt īsā laika posmā.

Нужен совет?

    ru_RURussian
    Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
    • Image
    • SKU
    • Rating
    • Price
    • Stock
    • Availability
    • Add to cart
    • Description
    • Content
    • Weight
    • Dimensions
    • Additional information
    Click outside to hide the comparison bar
    Compare