Piesaki vizīti: 67 220 050
 

Vairāk par lāzerepilāciju

Kā aug mats?
Matam ir trīs augšanas fāzes – augšana, pāreja un mata izkrišana. Katras fāzes ilgums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, arī no izvietojuma uz ķermeņa. Piemēram, 90% galvas matu atrodas anagēnā (augšanas) fāzē, bet uz rokām tikai 70%. Katagēnajā fāzē mats gatavojas izkrišanai. Telogēnā fāzē tas izkrīt un cikls atsākas no jauna.

Kas nosaka apmatojuma izskatu?
Matu garumu, krāsu un raupjumu nosaka vecums, etniskā grupa, lietotie medikamenti, hormonu līmenis un matu izvietojums uz ķermeņa. Matu daudzums ir atkarīgs no tā, cik no tiem ir aktīvajā augšanas fāzē un cik ilga ir šī fāze.

Kā lāzers likvidē lieko apmatojumu?
Lāzera LightSheer diode izstaro gaismu 800 nm viļņos, kas tiek absorbēti mata folikula pigmentā. Lāzers darbojas tikai sekundes tūkstošdaļu, bet impulsa ilgums ir pietiekams, lai likvidētu mata folikulu. Gaismas enerģija tiek pārvērsta siltumā, kas rada termisku bojājumu mata folikulam. Šī siltuma iedarbība pilnīgi iznīcina mata folikulu vai palēnina tā ataugšanu.
Lai pasargātu citas pigmentāciju saturošas struktūras epidermā, tiek izmantota īpaši izstrādāta un patentēta galviņa ar dzesēšanu, kas samazina ādas virsmas temperatūru un pasargā no termiska ievainojuma. Atvēsinātajai galviņai ir arī viegla anestētiska iedarbība.

Vai tas ir droši?
Jā! LightSheer lāzera parametri tiek rūpīgi izvēlēti, iepriekš rūpīgi izpētot mata folikula anatomiju un piemeklējot lāzera jaudu atkarībā no folikula lieluma, dziļuma un izvietojuma. Turklāt lāzeram ir unikāla dzesējoša galviņa, kas izveidota, lai novadītu siltumu no ādas pirms un pēc katra impulsa.

Vai tas sāp?
Var sajust kņudinošu vai dzelošu sajūtu. Dažas ķermeņa daļas ir jutīgākas nekā citas. Vairums cilvēku procedūras laikā jūtas labi, bet, ja tomēr ir diskomforta sajūta, varat lūgt lokālu anestēzijas līdzekli.

Cik ilgu laiku aizņem procedūra?
Procedūras ilgums atkarīgs no epilējamās zonas – tā var ilgt piecas līdz 10 minūtes uz sejas līdz pat trim stundām uz kājām.

Cik procedūras ir nepieciešamas?
Lāzers iedarbojas, iznīcinot matus, kas procedūras laikā ir aktīvajā augšanas fāzē. Tā kā pārējo matu aktīvā augšanas fāze ir citā laikā, būs nepieciešamas papildu procedūras, lai iedarbotos uz visiem matu folikuliem. Procedūras parasti veic ar sešu līdz astoņu nedēļu intervālu, līdz ataug pirmie jaunie mati. Daudzi pacienti ir pilnībā apmierināti ar rezultātu pēc vienas vai divām procedūrām, bet citiem nepieciešamas četras līdz sešas procedūras.

Vai rezultāts ir ilgstošs?
Lāzerepilāciju izmanto tikai dažus gadus, un nav zināms, vai rezultāts saglabāsies pēc 10 un 20 gadiem. Vairumam pacientu ir nepieciešamas uzturošas procedūras, kad snaudošie, neaktīvie matu folikuli sasniedz anagēno fāzi. Lai gan nav iespējams 100% rezultāts apmatojuma likvidēšanā visiem pacientiem, lielākā daļa ir ļoti apmierināti ar rezultātu.

Kas notiek pēc procedūras?
Dažas minūtes pēc procedūras apstrādātais laukums ir apsārtis, veidojas neliela tūska. Šī blakus parādība pazūd dažu stundu vai dienas laikā. Procedūras laikā lāzers ādu nesavaino un pacients uzreiz var turpināt ierasto dienas ritmu. Pirmajās dienās pēc procedūras neiesakām plānot īpaši svarīgus sabiedriskus pasākumus, it īpaši, ja apstrādātā zona atrodas uz sejas. Ārsts var ieteikt trīs dienas lietot nomierinošu krēmu. Trešajā līdz septītajā dienā pēc procedūras var šķist, ka mati ataug, tomēr uztraukumam nav pamata – tie ir apstrādātie matiņi, kas izkritīs. 

Kam ir piemērota lāzerepilācija?
Lāzerepilācija iemērota cilvēkiem ar tumšiem matiem un gaišu āda. Tumši mati vairāk absorbē lāzera gaismu un gaiša āda neaizkavē gaismas nokļūšanu līdz folikulam. Tumšai vai iedegušai ādai ir lielāks risks, ka pēc lāzerterapijas var veidoties pārejošas pigmentācijas izmaiņas, krevelītes vai ādas lobīšanās.

Kas jāievēro pēc procedūras?
Nepakļaujiet apstrādātās zonas tiešai saules gaismai! Nesauļoties solārijā procedūru starplaikos! Lietot aizsargkrēmus ar aizsargfiltru, ja zonas tiek pakļautas tiešai saules iedarbībai.
Varat mazgāties ar ziepēm un ūdeni, bet nevajadzētu berzēt epilēto vietu vai lietot skrubi.
Starp lāzera seansiem neveiciet vaksāciju un matu izraušanu!