Piesaki vizīti: 67 220 050
 

Kas ir ķīmiskais pīlings?

Kas ir ķīmiskais pīlings?
Ķīmiskais pīlings ir procedūra, kuras laikā tiek radīts ārsta kontrolēts ādas kairinājums, lai veidotu ādā „vietēja rakstura stresa situāciju“, kas maksimāli stimulē dabiskos ādas pašregulācijas un atjaunošanās procesus.

Ķīmiskais pīlings nodrošina vienmērīgu ādas virskārtas nolobīšanu, šūnu stimulāciju, mitrināšanu, pretiekaisuma un antioksidējošu, kā arī izmainītas pigmentācijas normalizēšanu. Vienlaikus tiek veicināta dermas stimulācija, kuras rezultātā notiek ādas izlīdzināšanās un mitrināšana.

Pirms procedūras vienmēr tiek novērtēts klienta ādas stāvoklis, noskaidrots vecums, kādi medikamenti tiek lietoti – gan iekšķīgi, gan ārīgi.
Ķīmiskais pīlings nav relaksējoša atpūta, bet gan ārstnieciska procedūra, kuru var veikt tikai ārsts.

Katram pacientam tiek izstrādāts individuāls ārstnieciskais kurss, kura laikā nepieciešams lietot arī speciālus ādas kopšanas līdzekļus mājās, tomēr iegūtais rezultāts ir pamanāms.
Ķīmisko pīlingu var veikt jebkuras vecuma grupas cilvēkiem un jebkuram ādas tipam – gan jauniešiem, gan pusaudžiem, nobriedušai, problemātiskai, taukainai vai sausai ādai.

Kādas problēmas risina ķīmiskais pīlings?
Procedūra uzlabo novecot sākušas ādas izskatu – tā kļūst svaigāka, veselīgāka, grumbas vairs nav tik dziļas, āda tiek papildus mitrināta, sejas ovāls atgūst pareizās aprises, uzlabojas kakla ādas un dekoltē zonas stāvoklis.

Pīlings ļoti efektīvi risina aknes (pinņu) problēmas. Te gan jābrīdina, ka kursa laikā var būt problēmas vizuāla saasināšanās, jo dziļie izsitumi kļūst virspusējāki, bet pēc tam pakāpeniski izzūd. Ķīmiskais pīlings labi iedarbojas uz rētām un pigmenta plankumiem, kā arī sašaurina poras, taču šie rezultāti panākami ar rūpīgu darbu.

Procedūras norise
Vispirms āda tiek attīrīta ar speciālu attīrošo līdzekli. Pēc tam tiek uzklāts skābju maisījums. Tā koncentrācija ir atkarīga no risināmās problēmas. Tā kā procedūra ir kairinoša, ārsts seko tās norisei un izmanto neitralizatoru skābes neitralizēšanai. Svarīgi ir panākt eritēmu – apsārtumu –, tādēļ klientam var rasties dedzinoša sajūta, sūrstēšana. Pēc procedūras visa skābe tiek neitralizēta un āda vairākas reizes nomazgāta ar aukstu ūdeni. Tad tiek uzklāti atjaunojoši šķīdumi un tiek uzlikta piemērota maska, pēc tam arī krēms.

Dažas dienas pēc procedūras āda var lobīties, var parādīties sīkas krevelītes, tāpēc šajā laikā nevajadzētu plānot svarīgus pasākumus. Jau apmēram pēc nedēļas āda ir pilnīgi atjaunojusies. Sejas krāsa kļūst vienmērīga, pūtītes un ādas negludumi pazūd, sīkās grumbiņas kļūst nemanāmas, uzlabojas sejas ovāla aprises.
Ķīmiskā pīlinga iedarbība uz ādas saglabājas aptuveni sešus mēnešus.